Dünya Güncel Türkiye

Başbakan Yıldırım, Şehit Üsteğmen Zafer Er’in cenaze törenine katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı’nda gerçekleştirilen hava saldırısında şehit düşen Üsteğmen Zafer Er’in cenaze törenine katıldı.

Şehit Üsteğmen Er için Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde düzenlenen törene, şehidin ailesi ve yakınları ile Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kuvvet komutanları ve milletvekilleri katıldı.

Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazında şehidin babası Mustafa Er, Başbakan Yıldırım’ın; törene resmi kıyafetiyle katılan şehidin astsubay kardeşi Murat Er de Orgeneral Akar’ın yanında saf tuttu. Namazın ardından baba Er ‘in koluna girerek yürüyen Yıldırım, şehidin annesi Hatice Yıldırım ve yakınlarına taziye diledi.

Şehit Üsteğmen Zafer Er’in naaşı, törenin ardından toprağa verilmek üzere Cebeci Şehitliği’ne götürüldü.

basbakan-binali-yildirim-sehit-ustegmen-zafer-erin-cenaze-torenine-katildi-antalya-haber-1 basbakan-binali-yildirim-sehit-ustegmen-zafer-erin-cenaze-torenine-katildi-antalya-haber-2 basbakan-binali-yildirim-sehit-ustegmen-zafer-erin-cenaze-torenine-katildi-antalya-haber-3 basbakan-binali-yildirim-sehit-ustegmen-zafer-erin-cenaze-torenine-katildi-antalya-haber-4

seers cmp badge